Bestyrelsen og kontaktpersoner

Formand:
Jens Galatius
Mobil: 26 17 18 26
formand@birkeroed-roklub.dk
Rochef
Marianne Vittrup
Mobil: 20 55 27 60
rochef@birkeroed-roklub.dk
Kajakchef
Kell Vedsted
Mobil: 20 94 86 93
kajakchef@birkeroed-roklub.dk
Kasserer
Torben Gunge
Tlf.: 45 81 71 54
Mobil: 23 96 35 74
kasserer@birkeroed-roklub.dk
Information og Kommunikation
Lise Madsen
Mobil: 60 40 23 00
kommunikation@birkeroed-roklub.dk
Husforvalter
Jørgen Kleisdorff
Mobil: 40 53 52 09
husforvalter@birkeroed-roklub.dk
IT ansvarlig
Jon Kjeldsen
Mobil: 51 31 77 38
itchef@birkeroed-roklub.dk

Vedtægter og Mødereferat fra Generalforsamling findes under  menupunkt Referater.
Læs mere om Ansvarfordeling i bestyrelsen.

Kontaktpersoner udenfor bestyrelsen:

Materialeforvalter
Ole Jannerup
Mobil: 61 71 34 70
materialeforvalter@birkeroed-roklub.dk

Holdleder for Senior Onsdagsholdet
Jan Hansen
Mobil: 20 49 49 81
ajh@youmail.dk


Holdleder for Senior Torsdagsholdet
Jens Erik Lund
Mobil: 40 25 19 10
jenserik@vallebona.dk 
Arrangør af langture,
kontaktperson for udlån af robåde.
Vagn Rydahl
Tlf: 45 81 82 24 eller 30 54 82 24
vagn.rydahl@birkeroed-roklub.dk
Webmaster
Kajak vedligeholdelse
Robert Doeleman
Mobil: 26 32 34 60
webmaster@birkeroed-roklub.dk