Bestyrelsen og kontaktpersoner

Formand og IT ansvarlig
Jon Kjeldsen
Tlf: 51 31 77 38
formand@birkeroed-roklub.dk
itchef@birkeroed-roklub.dk 

Rochef
Marianne Vittrup
Tlf: 20 55 27 60
rochef@birkeroed-roklub.dk

Kajakchef
Joachim Harteg Jacobsen
Tlf: 22 75 47 34
kajakchef@birkeroed-roklub.dk

Kasserer
Torben Gunge
Tlf: 45 81 71 54
Mobil: 23 96 35 74
kasserer@birkeroed-roklub.dk
Materialforvalter:
Jens Galatius
Tlf. 26 17 18 26
Materialeforvalter@birkeroed-roklub.dk
Sekretariat & Kommunikation
Niels Ørnbjerg
Tlf: 42 44 34 80
kommunikation@birkeroed-roklub.dk
Husforvalter
Jørgen Kleisdorff
Tlf: 40 53 52 09
husforvalter@birkeroed-roklub.dk

Medlem
Ole Steen Andersen
Tlf: 81 61 91 49
osa@factor3.dk

Vedtægter og Mødereferat fra Generalforsamling findes under  menupunkt Referater.
Læs mere om Ansvarfordeling i bestyrelsen.

Kontaktpersoner udenfor bestyrelsen:

Holdleder for Senior Onsdagsholdet og arrangør af langture,
kontaktperson for udlån af robåde.
Vagn Rydahl
Tlf: 45 81 82 24 eller 30 54 82 24
vagn.rydahl@birkeroed-roklub.dk
Holdleder for Senior Torsdagsholdet
Jens Erik Lund
Tlf: 40 25 19 10
jenserik@vallebona.dk 
Webmaster
Kajak vedligeholdelse
Robert Doeleman
Tlf: 26 32 34 60
webmaster@birkeroed-roklub.dk