Bestyrelsen og kontaktpersoner


Formand
Carsten Nilaus Pedersen
Tlf: 29 24 16 26
formand@birkeroed-roklub.dk

Rochef
Claus Munk Mikkelsen
Tlf: 30 75 95 90
rochef@birkeroed-roklub.dk
Kajakchef
Vibeke Weigelt
Tlf.:  23 74 32 00
kajakchef@birkeroed-roklub.dk
Kasserer
Torben Gunge
Tlf: 45 81 71 54
Mobil: 23 96 35 74
kasserer@birkeroed-roklub.dk
Materialforvalter:
Jens Galatius
Tlf. 26 17 18 26
Materialeforvalter@birkeroed-roklub.dk
Sekretariat & Kommunikation
Niels Ørnbjerg
Tlf: 42 44 34 80
kommunikation@birkeroed-roklub.dk
IT ansvarlig
Pernille Vedsted
Tlf: 72 68 56 42
itchef@birkeroed-roklub.dk 
Husforvalter
Jørgen Kleisdorff
Tlf: 40 53 52 09
husforvalter@birkeroed-roklub.dk

Vedtægter og Mødereferat fra Generalforsamling findes under  menupunkt Referater.
Klik for at læse Ansvarfordeling i bestyrelsen.

Kontaktpersoner udenfor bestyrelsen:

Holdleder for Senior Onsdagsholdet og arrangør af langture,
kontaktperson for udlån af robåde.
Vagn Rydahl
Tlf: 45 81 82 24 eller 30 54 82 24
vagn.rydahl@birkeroed-roklub.dk
Holdleder for Senior Torsdagsholdet
Jens Erik Lund
Tlf: 40 25 19 10
jenserik@vallebona.dk 
Arrangement
Niels Steen Højer
Tlf: 60 85 05 40
arrangementer@birkeroed-roklub.dk
Webmaster
Robert Doeleman
Tlf: 26 32 34 60
webmaster@birkeroed-roklub.dk